Відродження флори та фауна України у міфі

Охрещена „землею золотистого жита”, Україна без сумніву є одним з найплодовитіших сільськогосподарських регіонів Європи. Природні рослин займають одну третину країни, що налічує більш ніж 30000 видів рослин та біля 45000 видів тварин. Лосі, ведмеді та вовки населяють густі ліси. Узбережжя Чорного та Азовського морів – рай для любителів птахів, бо тут можна знайти чаплю, пелікана, чайок та ластівок, що гніздяться на крутих прибережних скелях.


Насичений стародавнім символізмом, багатий натуральний ландшафт України бавить не тільки око, але й душу. Легендами відгукаються у серцях старшого покоління заплутані липові ліси та калина, бо вони мають цілющі якості. Дуби втілюють силу та витримку. Сосна є символом життєвої сили. Верба, або лоза, що вважалася деревом життя українськими язичниками, супроводжує весняні обряди. Таємне значення квітів відоме кожній українській нареченій, коли плететься традиційний вінок. Барвінок позначає наявність вічного правдивого кохання. Деревій пророчить силу та жвавість. Зелені паростки часнику бажають гарного здоров’я.

Вогняна калина зображує сонце, вогонь та вічність життя.
Тварини також мають свої чарівні легенди. Віл віками символізував перемогу, радість та мужність. Ведмідь, якого українці вважають духом та вахтовиком лісу, підбадьорює культурне уявлення хоробрістю та мудрістю. Вовк означає відданість. Є повір’я, що амулет, зроблений з зубів вовка, допомагає дітям та дорослим позбутися зубного болю. Зайці представляють покірливість, з якою треба прислухатися до уроків, що надає природа.

Вшановуючи свою природу символізмом, українці показують свій безцінний куток всьому світові. Краса флори та фауни України однаково привабливі як для безстрашних мандрівників до прибережних регіонів та чудового широкого степу, так и для тих, хто віддає перевагу спостеріганню природи вдома у кріслі.