На кінофестиваль в Берліні Україна привезе п’ять стрічок

Директор Української кінофундації Андрій ХАЛПАХЧІ розповів, що на фестивалі буде представлено повнометражний фільм “Біля річки” Єви НЕЙМАН, короткометражні “Приблуда” Валерія ЯМБУРЗЬКОГО, “Таксист” Романа БОНДАРЧУКА, “Клятва” Марини ВРОБИ, “На грані” Артема СУХАРЕВА та Микити РАТНИКОВА.


Він також повідомив, що вперше за історію Берліналє 12 лютого у бальній залі всесвітньо відомого готелю Adlon Kempinski відбудеться урочистий прийом-презентація українського кіно, організований спільно Українською фундацією та МКФ “Молодість”. У заході візьмуть участь майже 300 знакових діячів міжнародної кіноіндустрії, відомих кінорежисерів, акторів, продюсерів, кінокритиків, а також офіційні особи з України, керівництво Берлінського кінофестивалю, високі посадові особи Берліна та Німеччини. Аналогічна вечірка була влаштована на 60-му Канському кінофестивалі.

Як стверджує Халпахчі, «Для Української фундації проект стане першим заходом програми популяризації вітчизняного кіно, у якій в першому півріччі цього року наступними подіями стануть: Фестиваль українського кіно в Польщі (Варшава та Краків), проведення тижня українського кіно в Парижі, презентація українського кіно на Канському фестивалі та представлення українського кіно на Московському МКФ».

Також, вперше на міжнародному рівні буде представлено Каталог українського кіно за останній рік та збірку короткометражних фільмів на DVD. (Уніан)