Бідність по-українські

Згідно зі стандартами ООН, біля 90% громадян України зараз знаходяться за межею бідності. До 7 мільйонів громадян вимушені шукати заробіток за межами країни. Однією з головних проблем зараз є смертність трудівників на підприємствах. Тільки 2000 чоловік загинуло минулого року, а цього року ця цифра збільшиться через жахливі аварії на шахтах в донецькому регіоні. Про це заявила повноважний за правами людини Верховної Ради Н.Карпачева.


„Більш ніж 90% трудівників країни знаходяться за межею бідності, оскільки отримують за одну годину праці менш ніж 3 долари”, – повідомила вона 10 грудня (nr2.ru).

Вчені вважають, що Україна може прийти до „цивілізованої форми бідності” до 2010 року. Сьогодні, єдиним методом боротьби з бідністю в країні є підвищення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму. У розвинутих країнах діють навпаки – там борються за зменшення кількості людей з мінімальною зарплатою. В Польщі за межею бідності знаходиться біля 20% населення – це найгірший показник в Євросоюзі, але незрівнянний з Україною. Українська економіка зараз більше нагадує фабрику збагачення, де 3% населення збагачується за рахунок 97%

Але все ж таки іноземців, що відвідують Україну, дивує, як офіціальна статистика відрізняється від того, що вони бачать в реальному житті. Житло купується за неймовірними цінами. Працює велика кількість дорогих магазинів, розважальних центрів. В крупних містах важко потрапити до ресторану через кількість бажаючих. На вулицях багато шикарних авто, люди масово купують побутову техніку та комп’ютери. Можливо, однією з причин є те, що більшість української економіки знаходиться „в тіні”. Люди приховують свої доходи, або отримують заробітну плату „в конвертах”, а бізнесмени уникають податків. Також, відносно нові для країни системи кредитування підтримують попит на деякі товари на високому рівні.