Харківська облрада: ОУН-УПА воювало на боці фашистської Германії

29 листопада цього року, слідом за Луганською обласною радою, Харківська облрада прийняла рішення про признання Української Повстанської Армії (УПА) воюючою стороною на боці фашистської Германії. Це рішення було ініційоване фракцією Комуністів. На засіданні попередньої сесії таке рішення прийняти не вдалося.


В рішенні говориться про те, що „не території Харківської області, згідно з міжнародними нормативними актами, ОУН-УПА – це формування, що підкорялися командуванню фашистської Германії, що використовували їх під час другої світової війни проти Радянського Союзу та держав антигітлерівської коаліції” (nr2.ru).

За словами керівника „Руського блоку” Г.Макарова, депутати переконані, що зараз на Україні здійснюється спроба переглянути історію та розцінюють такі дії як спробу нав’язати українському суспільству позицію обмеженої групи осіб.
Облрада закликає органи влади України не допустити героїзації ОУН-УПА та пропонує демонтувати будь-які пам’ятні знаки, встановлені на честь цієї організації та її членів.

Харківські представники народу засудили наказ президента країни про присвоєння звання Героя України Р.Шухевичу та рекомендації Харківській облдержадміністрації щодо присвоєння харківським вузам ім’я лідерів націоналістів.
Нагадаємо, що нещодавно президент України В.Ющенко присвоїв звання Героя України одному з засновників УПА Р.Шухевичу. Під час візиту в Ізраїль, один з керівників меморіалу Голокосту, що відвідав Ющенко, в`язень нацистських концтаборів, згодом ізраїльський міністр, віце-прем`єр і лідер великої політичної партії, Йосеф Лапіда запитав, чи відомо президентові, що Шухевич у перші дні Великої Вітчизняної війни очолив львівський погром, який забрав життя чотирьох тисяч євреїв. “У цьому погромі брав участь батальйон “Нахтігаль”, командиром якого був герой України Роман Шухевич.

Загони, якими він командував в УПА, вбили за час війни тисячі людей. Ми зобов`язані довести до вашого відома, пане президент, що ось такій людині ви дали звання героя України”, – говорив ветеран.(РІА “Новости”) Ющенко відповів, що не існує переконливих доказів причетності Шухевича і його сподвижників до каральних акцій. „Розумію, що багато що з пропаганди радянського типу має силу стереотипів, але ми маємо право говорити, що є інша правда “- сказав голова України.