Хіба потрібна російська мова Україні?

Приємною новиною стане нещодавнє рішення київської влади для тих, хто бажає, щоб їхні діти читали Пушкіна, Булгакова, Гоголя, тощо в оригіналі. В мерії вирішили прислухатися до прохань батьків: робітникам учбових закладів рекомендовано мати на увазі бажання батьків під час складання учбового плану щодо об’єму вивчення російської мови. Зам. Голови КГГА В.Журавський пояснив, що за даними опросу, з 50 тисяч сімей 42% – україномовні, 46% – російськомовні, та решта спілкується обома мовами (segodnya.ua).

Також, за анкетними даними, біля половини україномовних та три чверті російськомовних сімей бажають збільшити кількість часів вивчення російської мови.

Між іншим, В.Жураський визнає, що проблема з вивченням російської мови дійсно існує. В місті, де, за офіційною статистикою з майже трьох мільйонів населення пів мільйона – етнічні росіяни, де лишилося тільки 8 російськомовних шкіл, більшість молоді спілкується російською мовою, але рівень грамотності бажає чекати кращого.

В Українській академії рісістики вважають, що додаткові факультативні заняття з російської мови не вирішать проблеми, та останні російськомовні школи можуть бути закриті в недалекому майбутньому. Голова академії А. Олейников впевнений, що починати треба з повернення мови до київських дитячих садків, серед яких сьогодні не лишилося жодного російськомовного (eizvestia.com).

Тож, тим, хто бажає, щоб вивчення російської мови на достойному рівні не зникло зовсім, залишається надіятися, що влада дасть зелене гасло не тільки середнім учбовим закладам, але й дошкільним.