Колишні полонені повернулися додому

До України повернулися звільнені з полону українські моряки – члени екіпажу судна Леманн Тімбер.


Як стало відомо, нещодавно в аеропорту Бориспіль приземлився літак Міністерства оборони України Іл-62, на борту якого перебувають четверо українських і один російський моряк, а також уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова.

Зауважимо, що один з моряків, який є громадянином Естонії , за сімейними обставинами відмовився від запропонованого перельоту до України разом з російським та українськими моряками.

Як повідомлялося, звільнене з піратського полону судно Леманн Тімбер із чотирма українцями на борті пришвартувалося у порту Салала (Султанат Оман) у ніч із неділі на понеділок.

Зазначимо, 17 липня, керівництво України розпорядилося виділити Міністерству оборони 1424 тис.грн для здійснення заходів, пов’язаних з поверненням з Оману на Батьківщину українських моряків судна Леман Тімбер, яких захопили сомалійські пірати.

Раніше, прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ніни Карпачової повідомляла, що Україна має намір спорядити робочу групу на чолі з Карпачовою, щоб зустріти в порту Салана (Оман) відпущених піратами моряків і надати їм екстрену допомогу, вживши необхідних заходів для психологічної реабілітації моряків.

Нагадаємо, сомалійські пірати звільнили захоплене німецьке судно Ленмарр Тімбер, яке вони взяли в полон більше місяця тому, 28 травня поточного року. На борту захопленого судна перебуло 15 осіб, у тому числі 4 громадян України. Судно було звільнено 8 липня після виплати викупу. Однак, невдовзі Леманн Тімбер потрапив у шторм, у результаті чого двигун повністю вийшов з ладу, і сухогруз ліг у дрейф.15 липня вранці до судна прибув буксир, і після стикування обидва судна попрямували до Салали.

За матерiалами УНІАН