Дні українського кіно в Парижі

На початку червня в Парижі пройдуть дні Українського кіно. 3 червня в Українському культурному центрі відбудуться урочистий прийом та прес-конференція. А вже наступного дня любителі кінематографу зможуть насолодитися стрічками українських майстрів, які проходитимуть в центральному кінотеатрі La Filmotheque («УНИАН»).


Відомий режисер Кіра Муратова власно привезла на Дні кіно три своїх стрічки: «Два в одному», яка старе фільмом відкриття, дебютну стрічку «Короткі зустрічі» та короткометражку «Лялька».

Дві стрічки ознайомлять парижан з творчістю Юрія Іллєнко. Це будуть «Колодязь для жадаючих» та відома «Молитва за гетьмана Мазепу».

Також, режисер Роман Балаян винесе на суд глядачів свій дебют «Бірюк» та нову стрічку «Ніч світла».
Усього у програмі Днів українського кіно – шість короткометражних стрічок та 10 повнометражних.

Нагадаємо, що 23 квітня було підписано угоду між директором Українського кінофонда, головою ради директорів “Nemiroff Холдинг” та Головою правління міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» про співробітництво в рамках загального проекту «Українське кіно у світі». На реалізацію проекту лише цього року компанія Nemiroff виділила 1 мільйон гривень.

Проект передбачає проведення фестивалів, Дні українського кіно в Польщі, Франції, Берліні, Каннах, Москві, Венеції, участь у кінофестивалях в Римі, Ротердамі, Клермон-Ферані, Софії, Варшаві, тощо, навчання та стажування в кіно школах Європи, видання DVD української класики та реставрування копій вітчизняної класики та сучасного кіно.