У ккиївських маршрутках подорожчає проїзд

Підвищують ціни на п’яти маршрутах. Але це лише початок. Вартість проїзду знову планують збільшити. Причому за поїздку пасажирам доведеться викласти навіть більше 2 грн., пише газета Сьогодні.


Правда, поки не на всіх маршрутах, проте, враховуючи зростаючі ціни на паливо, незабаром все може змінитися. У Службі перевезень КМДА розповіли, що перевізники сповна мають право підвищувати ціни — це прописано в новому договорі. Для цього потрібно всього лише попередити Службу перевезень і пасажирів, а потім підвищувати на скільки завгодно.
Поки днями ціна помінялася на п’яти маршрутах. Такі наміри у багатьох інших перевізників. У підприємстві, яке обслуговує маршрути №575 і 518, розповіли, що основна причина для підвищення — постійне подорожчання палива.
Один із столичних перевізників Микола Бацан, який займається маршрутами №442 і 442-Д, розповів, що після зимового підвищення деякі перевізники, і він зокрема, купили нові автобуси, більш місткі. “Як на мене, поки коштів вистачає, але якщо через тиждень паливо підстрибне ще на гривню (з 7 до 8 грн.), доведеться підвищити копійок на 25”, — зізнається Бацан.
Водії подорожчання сприймають по-різному. “Я ось раніше катався на невеликому бусі, а тепер великого купили, зручніший, — говорить водій Олексій, — та і зарплату підвищують”. Його колега з іншого маршруту, Олег навпаки невдоволений: “Зарплати у нас залишилися колишніми, хоча ціну підняли, напевно, начальство собі більше стало в кишеню класти”. Якщо врахувати, що навіть до минулого подорожчання прибуток на частини маршрутів був по декілька тисяч гривень за день (це визнавали самі перевізники), то швидше за все, від підвищення тарифів виграли в більшості випадків саме власники підприємств.

Влада, яка раніше намагалася стримати тарифи маршрутників, нині вмила руки. Заступник глави КМДА Денис Басс розповів, що контролювати приватних перевізників, за новими договорами, адміністрація не може. А компенсувати їхні витрати, щоб понизити ціни, згідно із законом, не можна.

“Єдиний шлях, який ми бачимо, — це збільшення кількості громадського транспорту, — говорить Басс, — вже зараз щомісячно купуємо 30—40 автобусів і тролейбусів і незабаром повністю заповнимо основні маршрути”. Ціна на проїзд в громадському транспорті залишиться колишньою — 50 копійок.

За матеріалами Сегодня, Корреспондент.