Київське метро стане лагіднішим до самогубців

Керівництво Київського метрополітену вважає технічно неможливим запобігти спробам самогубств людей в метро. Втім, воно збирається змінити деякі візуальні і вербальні образи.


Як висловився начальник метрополітену Петро Мірошников, “ми розуміємо, що ця проблема не підземна, а земна, оскільки людина спускається в метрополітен з вже сформованим рішенням і навряд чи ми знайдемо якісь ефективні методи, які б дозволили йому відмовитися від свого бажання”.

Запобігти суїцидам в метро, стверджує Мірошников, неможливо навіть за допомогою відеоспостереження, встановленого на платформах. За його словами, випадки суїциду відбуваються миттєво, а устежити за сотнями людей на перонах станцій неможливо. Порятунок людини, що впала на колію під потяг, що приходив, часто залежить від реакції машиніста і від довжини гальмівного шляху після екстреного гальмування.

В цілому, за словами Мірошникова, згідно з статистикою нещасних випадків в метрополітені, цей вид транспорту є найбезпечнішим, оскільки кількість нещасних випадків на одного перевезеного пасажира складає не більше 0,01%.
Крім цього, Мірошников заявив, що підприємство має намір змінити деякі свої візуальні і вербальні образи.

“Ми хочемо зробити метро добрішим, якщо можна так сказати”, – сказав Мірошников

Наприклад, підприємство хоче дописати до службового напису «Зачиняйте двері» слова «Будь ласка». В метрополітені вже змінено музику, що лунає під час підйому і спуску пасажирів на ескалаторах. (Кореспондент)