Український шоколад

Дантисти можуть впадати у відчай від захоплення шоколадом людьми з усього світу, але, незалежно від національності, ця солодка суміш какао та цукру стає спокусливою палітрою повсюди. „Світоч”, одна з найпопулярніших марок шоколаду, з’явилася у країні у 8-му столітті та продовжує вдоволяти жадобу до шоколаду сьогодні.


Розвиток кондитерської індустрії йшов поруч із деякими найвидатнішими соціальними та політичними подіями вздовж віки. Коли українське місто Львів стало адміністративним центром Австро-Угорської Імперії у 1772, невеличкі кондитерські мануфактури були поглинені більшими з’єднаннями. Вже у 1904 році, все шоколадне виробництво було врегульовано правилами, встановленнями Товариством Кондитерських Робітників Галичини та Буковини, що вимагали кожного робітника пройти спеціалізовану підготовку та скласти важкий іспит.

Пізніше, місто Львів консолідувало свою шоколадну імперію, об’єднавши три найбільші фабрики з групою невеликих підприємств. Перейменоване та націоналізоване радянською владою у 1939 році , шоколадне підприємство було майже зупинено під час німецької окупації регіону у Другій Світовій Війні.

Конфети з різною начинкою, карамель, вафлі, печиво та шоколад заполонили ринок після війни, та „Світоч” став передовим підприємством з виготовлення шоколаду в Україні. Головною продукцією був темний, насичений шоколад, поки компанія „Нестлє”, обіцяючи $40 мільйонів інвестицій, не стала основним інвестором, та західний рецепт з меншим змістом какао тимчасово замінив український шоколад.

Одна з компаній у Львові, признаній„столиці шоколаду” вже біля двох століть, повернулася до традиції виготовляти темний шоколад з натуральних інгредієнтів. Світоч – найстаріший та найбільший виробник печива, шоколаду та іншої кондитерської продукції, що однаково усолоджує українців та гостей країни.