Україна розпочала переговори з ЄС про створення зони вільної торгівлі

Про це оголосили Президент України Віктор Ющенко і Комісар ЄС з питань торгівлі Пітер Мендельсон сьогодні після зустрічі у Києві.


Ще у 2005 році, підписуючи трирічну угоду з Євросоюзом, Україна ставила за мету отримати статус з ринковою економікою, вступити до Світової організації торгівлі, розпочати роботи щодо підписання посиленої угоди з ЄС, а також сформувати зону вільної торгівлі з ЄС.

Ющенко зауважив, що сьогодні ЄС є головним торговим партнером України, і більшість інвестицій іде саме з Євросоюзу. Рівень товарообороту між Україною і Євросоюзом становить 32 млрд. доларів, що “зобов’язує думати нас про розвиток відносин”.

Він оголосив, що сьогодні відбувається знакова подія – початок офіційних переговорів про створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом.

«Я думаю, є добрим знаком, що ЄС також відданий ідеї створення зони вільної торгівлі з Україною», – висловився Мендельсон з цього приводу, додавши, що сьогодні започатковується нова стадія економічних відносин з Україною.
«Зона вільної торгівлі має стати основним моментом нової посиленої угоди Україна-ЄС. Це має стати важливим не лише для торгових та економічних відносин, а й для інтеграції України до європейських структур» – зазначив єврокомісар. (Уніан)