Україна: земля праці, любові, втрат

В українських земель було багато володарів – турецькі султани, козаки, австро-угорські цісарі, поляки після падіння царизму, німці та радянські правителі під час Другої світової війни – але люди, що тут живуть, завжди міцно трималися свого коріння, своєї землі, яку вони звуть Україна, що означає «прикордоння». Розташована в Центральній Європі – між Росією, Польщею та Румунією – ця країна має динамічну історію, сердечних і товариських людей, різноманітну й багату культуру. Ви не пошкодуєте, що відвідали Україну.


Якщо ви завзятий лижник, відкрийте для себе чудові можливості, які дарують узимку дивовижні Карпати і Кримські гори, що на південному заході. Помилуйтеся красою Чорного та Азовського морів у прибережних районах, де вирує життя під час лагідного літа. Побувайте в лісовій Україні, де столітні буки зчепилися гілками в густих хащах, де липи, дуби та сосни сплітають свої гілки густою павутиною над луками й мочарами. З цих лісів, на південь, через Київ, степи і до самого моря несе свої води Дніпро – найбільша в Україні та третя за величиною у світі річка. Як сама земля, Дніпро – «свята річка» – єднає українців з їхньою історією.

Серед класичної візантійської архітектури, золотих куполів православних церков і монастирів, музеїв дев’ятнадцятого століття, ви зможете подумки перенестися в далеке минуле, де битими шляхами брели мандрівні лірники зі своїми бандурами і тяглися валки чумацьких возів. Та сьогодні, через п’ятнадцять років після того, як народ цієї країни в серпні 1991 р. став творцем власної долі, сучасна туристична індустрія України потужно виходить на міжнародну культурну арену.

Затишні кав’ярні, де торгують маковими тістечками й медівниками; продуктові базари просто неба, де привітні продавці один поперед одного пропонують вам скуштувати шматочок сиру чи яблука щойно з гілки; книжкові прилавки з літературою на всі смаки; нічні клуби на західний зразок; художні галереї – ось типові прикмети сучасного українського міста. У поєднанні старожитнього з модерновим народжується нове обличчя древньої країни.

Якщо ви любите відвідувати музеї, вам цікаво буде поглянути на історію України очима митців різних часів – від середньовіччя до сучасності – в Національному художньому музеї, де зібрано чудову колекцію різьблених і мальованих ікон, портретів видатних козацьких ватажків, творів графіки, скульптури та барочного мистецтва. У Музеї історичних коштовностей представлено унікальну антологію скіфських виробів. Музей українського народного мистецтва є дзеркалом народного мистецтва і традицій – цих основоположних цінностей української діаспори. А тим, кому властива справжня широта інтересів, цікаво буде побувати в Музеї книги і книгодрукування та Музеї мініатюр.

Україна, що утверджується як незалежна держава, безумовно мусить бути у списку країн, де ви плануєте побувати. Мандруючи Україною, ви відкриєте для себе багато цікавого в таких містах, як Київ, Львів, Ялта й Одеса. Нехай вашим гідом стане історія! Країна пристрасті й кохання чекає на вас.