Генпрокурор вимагає позбавити родича Президента українського громадянства

Генпрокурор Олександр Медведько звернувся до суду із проханням позбавити нардепа від НУ-НС і кума Президента Давида Жванію громадянства України. Сам Давид Жванія називає це агонією Віктора Балоги.


Минулої суботи Генеральний прокурор Олександр Медведько спрямував до Святошинського райсуду Києва заяву про перегляд рішень, які дозволили Давидові Жванії отримати український паспорт в 1999 році. Зокрема, у своїй заяві Медведько просить суд скасувати вердикт Радянського райсуду Києва дев’ятирічної давнини, яким було відкрито дорогу Жванії до громадянства України.

У заяві сказано, що у вересні 1999 року Жванія звернувся до Радянського райсуду Києва із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення. “Жванія посилався на те, що майже 10 років мешкає в Україні і прийняв рішення визначити свою належність до громадянства України. Тому в нього виникла необхідність підтвердити факт безперервного проживання в Україні з 1991 року в судовому порядку. Рішенням Радянського райсуду від 30 вересня 1999 року заяву Жванії задоволено”, – пояснив Генпрокурор.

“Генеральній прокуратурі стало відомо про рішення Радянського районного суду Києва 15 травня 2008 року лише після надходження звернення заступника глави Секретаріату Президента – уповноваженого Президента з питань контролю за діяльністю СБУ Ігоря Пукшина від 15 травня 2008 року”, – пояснив Олександр Медведько у заяві до суду.

Водночас, сам Давид Жванія назвав неможливим позбавлення його громадянства, а у появі такої ситуації звинуватив главу Секретарітау Президента Віктора Балогу. Проте нардеп відмовився говорити по суті описаних до нього претензій з боку Медведька, однак заявив, що приїхав в Україну 1991 року, а не 1996-го.”Зараз за цим усім стоїть Балога – він просто дикун! Мені це все нагадує агонію, яка принижує тих, хто таке ініціює. Якщо Ющенко його після всього не звільнить, то йому одна дорога – в ЄЦ!” – наголосив Жванія. (Кореспондент)