Нафтотрейдери прогнозують подорожчання нафтопродуктів в Україні

Українські трейдери з компанії Гефест, що входить у групу SCM Ріната Ахметова, заявили про можливе подорожчання нафтопродуктів на 20-25% у березні після світового росту цін на нафту, пише КоммерсантЪ-Украина в статті Нафтова кампанія.

Першим про майбутнє подорожчання на прес-конференції заявив генеральний директор мережі заправних станцій Паралель, що належить східноукраїнської компанії Гефест Дмитро Кулик. Його мережа обслуговує 70 АЗС у Донецькій і Луганській областях. З нафтотрейдером погодилися й у ВАТ Лукойл, і в західноукраїнській компанії Галич-Петроль.

У прес-службі Лукойла основною причиною подорожчання називають ріст світових цін на нафту. Нагадаємо, у вівторок ціни на нафтові ф’ючерси на Нью-Йоркській товарній біржі (NYMEX) закрилися на позначці $100,01 за барель. Востаннє така вартість була зафіксована в 1983 році.

Біржові аналітики пророкують, що ціна на нафту у світі до кінця року сягне $150 за барель.

Нафтовики впевнені, що не допустити різкого подорожчання можна тільки завдяки спільним зусиллям ринку й уряду. “Ми повинні розробити із урядом спільну стратегію протистояння негативним тенденціям зовнішнього ринку. Якщо ж цього не зробити, ціни на нафтопродукти виростуть”,- сказав Кулик.

Експерти не схильні драматизувати ситуацію. За їхніми оцінками, подорожчання істотно не вплине на економіку країни. Хоча вони й погоджуються, що подорожчання неминуче, однак вартість нафтопродуктів збільшиться на 20-30% тільки за підсумками року. (Кореспондент)