У Києві збираються демонтувати пам’ятники радянської доби

У Києві заплановано демонтувати 29 пам’ятників, з яких 18 – Володимиру Леніну. Як повідомляє радіо “Київ”, рішення щодо демонтажу пам’ятників має бути підтримано ще двома профільними комісіями Київради. Саме тому відповідний проект рішення Київради імовірно винесуть на сесію лише наступного місяця.


Знесення пам’ятників в столиці України має схвалити також Кабінет Міністрів.

Коментуючи запропоноване рішення, заступник голови Київської міської держадміністрації, голова Постійної комісії Київради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв’язків Сергій Рудик зазначив: «Володимир Ілліч Ленін немає ніякого відношення до міста Києва. Він ні разу не був у Києві, він ні разу навіть не проїжджав через Київ. А в місті Києві 18 пам’ятників Леніну” (ua.korrespondent.net).

За його інформацією, даним проектом рішення передбачено демонтаж також двох пам’ятників Надії Крупської та пам’ятника Косіору, а також пам’ятника Феліксу Дзержинському.

Ситуація довкола історично-культурної спадщини Радянського Союзу почала загострюватись наново з 2005 року.

Радикальними правими організаціями неодноразово здійснювались демонстративні демонтажні акції проти пам’ятників діячам радянської епохи, але жодна не мала остаточного успіху, та найбільше, що їм вдалося – це відпиляти півголови «болгаркою» бюсту Постишева в Харкові.