Рушник єдності

23 жовтня у Києві був продемонстрований рушник, на полотні якого залишили свій узор люди з майже усіх регіонів України. Саме тому його назвали „Рушник національної єдності”.

Акція вишивання цього рушника почалася 7 червня у Запорізькій області на острові Хортиця. На цьому дев’ятиметровому рушнику залишили свій узор у двадцяти областях країни та міст Севастополі. Наймолодшій учасниці було сім років, найстарішій – вісімдесят чотири. Полотно було зроблено жінкою з Хмельницьку, яка вже, нажаль, померла. „В усіх областях без виключень – Луганську, Донецьку, його зустрічали як свою святиню. Я не бачив ніякою різниці,” – казав „Новому регіону” голова оргкомітету акції „Рушник національної єдності” Віктор Петренко.

Чоловіки, за словами організаторів, також брали участь в вишиванні. Більшість з них – крупні чиновники, мери, губернатори. Наприклад, губернатор Полтавської області Валерій Осадчий заявив, що керувати областю набагато простіше, ніж вишивати, але зробив свій внесок у об’єднання нації. Наш рушник поєднує все: національності, віросповідання, політичні погляди”, – зробили висновок організатори акції.