Права українців продовжують порушуватися

11 грудня на пресс-конференції в Київі член правління Інтернет Асоціації України А.Ольшанський заявив, що приватну інформацію українців продовжують збирати через електронну пошту, телефон, тощо.


У вересні цього року Кабінет Міністрів країни прийняв постанову „Про ствердження порядку отримання згоди суду на здійснювання заходів, які тимчасово обмежують права людини, та використовування отриманної інформації”. Таки чином, правоохоронні органи мають можливість отримати дозвіл на збирання інформації про людину за допомогою технічних засобів без відповідного рішення суду. Таке рішення може прийняти голова апеляційного суду. Дозволення на це видається секретно, та людина, в приватне життя якої втручаються державні органи, може ніколи про це не дізнатися (nr2.ru).

„Як не дивно, ані Секретаріат президента, ані Генпрокуратура не бачуть в цьому ніяких порушень. Відреагувала тільки повноважний за правами людини Н.Карпачева, яка надіслала прем’єр-міністру листа з вимогою скасувати цю постанову”, – розповідають в ІнАУ.

Ольшанський пообіцяв, що ІнАУ буде шукати шляхи скасування постанови за допомогою адміністративного суду, а також розробить законопроект про перехоплювання інформації. Такий законопроект повинен закріпити відповідальність за зберігання конфіденціальної інформації, яку отримують спецслужби.

„Українське законодавство не дає громадянам ніякої можливості захистити свої права, тому можна звертатися одразу ж в європейський суд”, – вважає представник Української Хельсінської групи В.Яворський. Європейськиї суд вже має опит у розгляді подібних справ. Але в ІнІУ не хочуть пошкодити іміджу України, та звертатися до Євросуду поки що не збираються, бо мають надію вирішити проблему своїми силами в межах країни.