„Служниці” повернулися

Роман Віктюк вже котрий раз привозить до Харкова свою знамениту виставу „Служниці”. Вистава відбудеться 23 жовтня, у 19.00 на сцені Харківського Оперного Театру.


Віктюк – один з найвідоміших та найоригінальніших режисерів у світі. Його роботи – це феєрична видовищність, тонкий психологізм, блискуча майстерність актерів та висока якість постановки.

Вперше вистава „Служниці” побачила світ у 1987 році в театрі „Сатірікон”. Радянська публіка була шокована. Творчій експеримент був тим сміливіший, що намагався доказати безстатєву природу кохання. Фантастично красива та пластична вистава має досить банальний сюжет: це історія двох сестер служниць, що намагаються отруїти свою хазяйку Мадам. Але, незважаючи на простоту фабули, глядач не може відірватися від дії, бо дивовижні декорації, вигадливі костюми, гра та пластика актерів, чарівна музика не можуть залишити байдужим. Та, хоча сьогодні вистава вже не шокує так, як два десятка років тому, кожний у залі відчуває пронизуючу енергетику, яка так вразила перших глядачів. Автор п’єси, французський письменник Жан Жене – бунтар, маргінал, наполягав, що у виставі повинні грати лише чоловіки.

Роман Віктюк втілив його думку в життя. У „Служницях”, подібно китайському театру, всі жіночі ролі були віддані чоловікам. І все ж таки, „Служниці” – це своєрідний гімн жіночості, бо так зрозуміти та зіграти жінку може тільки чоловік.

Вистава була показана у більш ніж 30 країнах. Харківські театрали дивитимуться „Служниць” далеко не вперше, але, можна не сумніватися, в залі буде аншлаг.