Тимошенко їде до Москви для ліквідації газових посередників

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко відвідає Москву 21 лютого. За її словами, під час візиту прем’єр намагатиметься добитися ліквідації посередників у газових відносинах з Росією. Тимошенко також наголосила на тому, що мають бути ліквідовані всі непрозорі механізми в поставках газу.


«Я була б задоволена, якби вдалося Україні і Росії знайти «стабільний формульний підхід» при формуванні ціни на газ. Причому, політична складова, повинна бути виключена з процесу формування ціни на газ».

Також Тимошенко оголосила, що переговори з Росією про тарифи на транзит російського газу через територію України вестимуться продумано і зважено.

«Уряд у цьому напрямі не зробить жодного необдуманого і різкого кроку, оскільки ми розуміємо, що стабільність транзиту російського газу через територію України – це стабільність забезпечення газом європейських країн. Всі наші кроки будуть продумані і узгоджені з Російською Федерацією», – підкреслила вона.

«Якщо ми поступово наближаємося до ринкової вартості природного газу на кордоні Росії і України, то також ми повинні мати і інший процес – наближення до ринкової вартості транзиту газу через територію України», – відзначила прем’єр-міністр. (ФорУм)