Президент Ющенко звинуватив мера Москви Лужкова в приниженні національної гідності

Президент України Віктор Ющенко запевняє, що до всіх, хто зневажливо говорить про цілісність української території, будуть застосовані заходи відповідно до Конституції України. Про це він сказав, коментуючи недавні заяви мера російської столиці Юрія Лужкова щодо приналежності Севастополя.


«Мене цікавить, щоб українська нація розуміла, що це приниження для неї. У нас повинна бути самодостатність. Якщо ми приймаємо гостя в своєму будинку – він повинен поважати інтереси цієї держави, інтереси цих людей, байдуже якої вони національності», – сказав Ющенко в інтерв’ю.

«Сказати комплімент нації, сказати комплімент культурі. Це не просто етикет політика, а нормального громадянина планети. Коли ти входиш в чужий будинок – скажи комплімент господареві. І за це тебе тільки зайвий раз оцінять. І на оборот, коли про українську націю, український суверенітет, про цілісність української території, українського кордону говорить щось зневажливе – до нього будуть застосовані заходи відповідно до Конституції України», – підкреслив Президент.

Раніше віце-спікер російської Держдуми Любов Сліска заявила, що Крим приєднали до України незаконно, і Кремль ще повернеться до питання про приналежність півострова.

Нагадаємо, що мер Москви Лужков на святковому концерті на честь 225-ї річниці Чорноморського флоту Росії в Севастополі заявив, що Севастополь не увійшов до числа територій, які радянськи лідер Микита Хрущов передав Україні, і питання про приналежність міста залишається невирішеним.

13 травня СБУ заборонила Лужкову в’їзд на територію нашої держави, надавши цьому іноземцеві статус персони «нон грата». (Фор-Ум)