Шахту ім. Засядько затоплять

Вчора, 3 грудня, технічна рада на шахті ім.Засядько прийняла рішення про затоплення аварійної дільниці горизонту, на якому за останні 2 тижні пролунали 3 вибухи. Вибухи забрали життя 106 чоловік, та на лікуванні ще й досі знаходяться 156 гірняків у стані різної важкості.


З ціллю затоплення, в шахту подадуть воду двома пожежними насосами МНС з ріки Кальміус та через шахтовий пожежно-відливний трубопровід у східний вентиляційний ствол. Про це повідомив представник центрального штабу Державної гірської рятувальної служби в Донецьку (rian.ru). Коли саме шахту почнуть затоплювати – не уточнюється.
Всі роботи в шахті зараз зупинені.

Прокуратура Донецької області порушила кримінальну справу за фактом наступної аварії.

Створена комісія, яка буде оцінювати дії гірської рятувальної служби під час рятувальної операції та визначить причини спалаху метано-кисневої суміші. Поки що причини аварій невідомі, бо доступ до міста аварії блокований.

Керівництво країни має наміри зайнятися ретельним вивченням ситуації на всіх шахтах глибиною більш ніж 1 кілометр. „Буде відповідний підхід до кожної окремої лави, до кожного горизонту”, – заявив В.Янукович.
В понеділок президент країни В.Ющенко наказав закрити аварійну шахту.