Новий етап газової кризи

«Газпром» і НАК «Нафтогаз України» нездатні остаточно затвердити нову угоду про постачання газу до України. Наразі переговори відкладено і переведено на рівень заступників голів компаній. Анонсований у вівторок компроміс Росії і України щодо газу залишає між країнами цілу низку неузгоджених питань. Проте Україні вже поставлені нові «дедлайни». Нову схему постачань, на якій наполягає «Газпром», необхідно оформити до 1 квітня, а виплатити $1 млрд. боргу – до 14 березня. Інакше знову постане питання про скорочення постачань газу.


Нагадаємо, що про врегулювання газового конфлікту у вівторок оголосили Володимир Путін і Президент України Віктор Ющенко. У «Газпромі» роз’яснили схему: монополія найближчим часом створює з «Нафтогазом» два СП, які замінять нинішніх посередників з продажу газу – Rosukrenergo і «Укргаз-енерго». Проте після повернення до Києва 13 лютого Віктор Ющенко говорив, що «до кінця року на ринку збережуться де-юре ті структури, які на сьогодні мають контракти».

У прес-службі «Нафтогазу» підтверджують, що дата створення нових СП не визначена, і процес «може продовжитися до кінця року». У «Газпромі» ж називали коротші терміни – до двох тижнів, а нову угоду з «Нафтогазом» збиралися підписати вчора. (ФорУм)