Розкопки у центрі Києва розкрили історію та поставили запитання

Кожного дня Київські вулиці заповнені простими українцями, які поспішають на роботу, дослідниками з книжками та паперами у руках, які йдуть до Парламентської бібліотеки, бригадами будівельників, які споруджують іншу сучасну споруду, та ще й фахівці, які спеціалізуються на заглибленні в шари землі, з Інституту Археології Української Національної Академії Наук досліджують інший шматочок стародавньої історії.


На початку червня, екскаватори знайшли християнське місце поховання під шаром землі, яке датується 12 століттям, неподалік Парламентської бібліотеки. На місті знайдено останки людей, які колись проживали на Подолі біля Києва. Район Подолу є місцем народження міської торгівлі, комерції та промисловості, це місцезнаходження багатьох історичних знахідок та археологічних відкриттів. Після повного дослідження було зроблено висновок, що могили є стародавнім християнським місцем похованням звичайних жителів Подолу, яких ховали у дерев’яних трунах. У 12 столітті у місцевості переважно жили ремісники. У останньому погребальному шарі було знайдено тіла у дерев’яних трунах, які були розташовані обличчям на схід та південь. Таке положення тіла під час поховання підіймає історичні питання, тому що традиційно людей того століття ховали головою на захід.

Місцезнаходження Подільського місця поховання незвичайне, тому що стародавні кладовища зазвичай розташовували на околиці міст. Розташування у центрі Києва наводить на думку, що це місце поховання позначає зовнішню межу громади у 12 столітті, та може бути межею поселення Стародавньої Русі. За наших часів залишки церкви, розташованої поблизу цих могил, не знайдено, і може бути ніколи не знайдено, тому що сучасні будівельники часто знищують те, що вони знаходять у ґрунті під час будівництва нових споруд. Якщо церкву буде знайдено, вчені матимуть змогу накреслити точнішу карту стародавнього Подолу.

Археологічні розкопки на Україні мають сезонний характер. У Подільському районі Києва археологи працюють на трьох чотирьох ділянках щорічно. Знахідок не багато, тому відкриття місця погребіння є досить корисним. Дощі затримали план розкопок на декілька тижнів , але озброєні лопатами та совками фахівці палко бажають знайти, що ще заховано під поверхнею Києва.