Група представників ООН вивчає ситуацію у постраждалих районах

7-8 серпня на Прикарпатті перебуває група представників ООН з метою вивчення ситуації у постраждалих від повені районах.

Про це повідомили у прес-службі голови Івано-Франківської обласної ради.

“Ми зацікавлені ознайомитися з ситуацією, зі станом здоров’я населення регіону, який постраждав від повені. Особливо нас цікавить стан води, гігієна і санітарія. Після цього відрядження ми оперативно підготуємо оцінку ситуації і подивимося, чи потребує ваш регіон нагальної короткотермінової допомоги, чи довготермінової, і якої саме”, – сказав під час зустрічі з головою Івано-Франківської обласної ради Ігорем Олійником та заступником голови облдержадміністрації Володимиром Шкварилюком постійний координатор системи ООН в Україні Френсіс О’Доннел.

Постійний координатор системи ООН в Україні повідомив, що представники ООН мають намір побувати у сім’ях, оселі яких повність зруйновано внаслідок повені. Зокрема, вони відвідають гірські Надвірнянський і Верховинський райони. “Нас цікавить, як стихія вплинула на можливості людей заробляти, на приватний бізнес, а також, чи є в регіоні хімічна , екологічна загроза; чи проводяться такі обстеження і які запобіжні заходи вживаються», -зазначив О’Доннел.

Також представників ООН цікавить, чи існує в області система інформування населення, чи її необхідно створити; як діє система страхування, який вплив матиме ситуація, що склалася унаслідок стихії, на децентралізацію влади у державі в майбутньому, тощо.

У свою чергу, голова облради поінформував представників ООН про ситуацію, яка склалася в регіоні внаслідок небувалої повені.

Зокрема, Олійник повідомив, що у 36 населених пунктах області досі немає газопостачання. Крім того, на полях Прикарпаття зберігається 186 т. пестицидів, залишених колишніми колгоспами, які становлять певну загрозу ґрунтам; а у Калуші “несе постійну загрозу хвостосховище калійного заводу”.

Варто зазначити, що голова облради звернув увагу на хід відновлювальних робіт у школах, які були пошкоджені повінню. “Важливо, щоб 1 вересня діти мали можливість піти до школи, і щоб для них були створені належні умови для проживання”, – сказав Олійник.

Ознайомившись із наслідками стихійного лиха і ходом їх подолання, експерти ООН підготують висновки як на урядовому, так і на місцевому рівнях з метою запобігти подібним природним катаклізмам у майбутньому.

За матерiалами УНІАН, Новинар.