Нафтогаз нарешті підняли з води

Українське судно Нафтогаз – 67, затонуле в акваторії Гонконгу 22 березня, сьогодні, 27 квітня, було піднято на поверхню.Цю операцію провів найбільший в Азії плавучий кран Хуа тянь лун.


Нафтогаз – 67 лежав переверненим на глибині 37 метрів у місці з сильною течією. 21 квітня судно перевернули і закріпили паливні баки щоб уникнути витоку пального в море. Його намагалися підняти і раніше, проте погодні умови не дозволяли цього зробити.

Після остаточного підйому внутрішні приміщення судна будуть оглянуті, адже в них повинні залишатися тіла 15-ти загиблих членів екіпажа. Експерти вважають, що їх буде складно розпізнати, тому, швидше за все, знадобиться аналіз ДНК.
У операції з підняття судна задіяні близько ста фахівців, зокрема 30 водолазів. Повідомлялося, що ці послуги обійдуться українській стороні в 10 млн. доларів. Одна тільки вартість оренди гігантського судна Хуа тянь лун, оснащеного потужним краном вантажопідйомністю 4000 тонн, складає 250 тис. доларів на день. Йому допомагає ще один плавучий кран – Наньян. На місці корабельної аварії також знаходиться декілька транспортно-буксирних і інших допоміжних судів.

Як повідомлялося, в суботу, 22 березня, у Південно-китайському морі відбулося зіткнення українського судна Нафтогаз-67 із величезним китайським суховантажем Яохай. У результаті катастрофи українське судно, отримавши 4-метрову пробоїну, затонуло впродовж декількох хвилин.

Відразу після аварії вдалося врятувати 6 українців і 1 китайського члена команди судна, в ніч на середу з відсіків судна водолази підняли тіла двох моряків, 16 – вважаються зниклими безвісти. Китайська влада заборонила українським експертам опитувати капітана і членів екіпажа китайського судна Яохай, яке 22 березня зіткнулося з українським Нафтогаз-67. (Кореспондент)