В Криму почали піднімати затонулий танкер Волганєфть-139

В Криму продовжують, як то кажуть, розсьорбувати наслідки екологічної біди, що сталася на чорноморському узбережжі у листопаді минулого року. Нагадаємо, що 11 листопада 2007 року під час шторму в Керченській протоці затонуло чотири російських судна. У наслідок краху в море вилилося біля 6,8 тисяч тон сірки. А з танкеру Волганєфть-139 у воду потрапило більш ніж дві тисячі тон мазуту.


Зараз у Криму розпочали операцію з підняття носової частини Волганєфть-139. З моменту аварії танкер лежить на шляху проходження суден, чим перешкоджає безпечному судноплавству, а крім того час від часу над ним з’являються нафтові плями.

Підняту носову частину танкера планують відбуксувати до одного з російських портів. Можливість підняття інших судів, в трюмах яких залишається вантаж сірки, розглядається, повідомляє НОВИНАР.

Хоча представники влади стверджують, що екологічна ситуація біля Керчі нормалізовано, курортна зона продовжує зазнавати збитків через погіршення іміджу екологічно чистого курорту. У порівнянні з цим же періодом минулого року, в Керчі кількість туристів зменшилась на понад 40%. Також, представники туристичного бізнесу обурені невдало обраним часом для проведення цієї операції, бо це може негативно вплинути на і так не дуже вдалий курортний сезон. Фахівці-транспортники в свою чергу мотивують своє рішення тим, що піднімати танкер треба зараз, бо восени погодні умови не сприятимуть роботі.