Кримські татари попередили ЄС про можливість конфлікту

Учасники протестних акцій у Сімферополі, вимагаючи земле-виділення для будівництво Соборної мечеті, звернулися до Ради Європи. Вони намагаються, щоб проблему репатріантів було розглянуто на конференції РЄ з питань регіонального розвитку України, що пройде у Ялті.


Такий заклик міститься у відповідному зверненні кримських татар, спрямованому до Ради Європи. У квітні цього року у Ялті має відбутися конференція Ради Європи з питань регіонального розвитку України. Тож, кримські мусульмани вимагають розглянути проблему репатріантів під час її проведення.

Нагадаємо, 23 січня кримські мусульмани оголосили у Сімферополі початок безстрокової акції протесту проти дискримінації за релігійною ознакою. Вони вимагають, аби міська влада дозволила збудувати Соборну мечеть.

У грудні минулого року Сімферопольська міськрада скасувала своє попереднє рішення про узгодження початку збору документів на виділення земельної ділянки Духовному управлінню мусульман Криму, ухвалене 2 роки тому. Опозиційні депутати заявляють, що місцева влада хоче віддати цю ділянку під будівництво супермаркету.

Автори листа вказують на системну дискримінаційну політику з боку кримської регіональної влади. За їхніми словами, внаслідок цього „на півострові склалася дуже складна суспільно-громадська ситуація, яка може набути форми відкритого конфлікту”.

У свою чергу кримська прокуратура вже опротестувала рішення міськради, як таке що порушує українське законодавство. (Кореспондент)