Мости Києва: Історія існування та спустошення

Київ – це місто, розділене на дві половини як фізично, так і метафорично. Розташування Києва на лівому та правому берегах Дніпра було передбачено ще святим Андрієм біля 60 року нашої ери, коли захоплюючі краєвиди пагористих берегів ріки пригорнули його увагу. Сім мостів зв’язують різні частини міста воєдино, але й самі ці мости мають кожний свою історію. Перший пливучий міст був збудований у дванадцятому сторіччі біля Видубицького монастиря, але, завдяки холодним зимам та сходу криги кожної весни, мости використовувалися лише тимчасово на протязі багатьох років, розділяючи таким чином місто Київ кожного разу, коли ртутний стовпчик падав нижче нуля.


Стаціонарні мости, що з’явилися між серединою 19-го та серединою 20-го сторіч, зазнали іншої долі. Два мости, збудовані під час індустріальної революції перш ніж більшовики прийшли до влади, вважалися інженерними шедеврами свого часу. Ланцюговий Миколаївський міст був засновано на п’яти стовпах та був гордістю та втіхою міста лише короткий час. Нажаль, міст був зруйновано польськими військами після їх невдалого озброєного втручання в країну у 1920 році. Другий стаціонарний міст, названий на честь інженера, що конструював цю споруду, але потім перейменований в Дарницькій Міст, сягав біля одного кілометра в довжину, що робило його найдовшим мостом в Європі наприкінці 19 сторіччя. Знов, відступаючі польські війська знищили споруду.

Після Жовтневої Революції у місті були возведенні нові помпезні мости, але їх зруйнували в перші місяці втручання Нацистської Германії. Відновлені пізніше силами ув’язнених та штатських під час німецької окупації, мости були розбомблені німцями, коли вони відступали з міста в 1943.

Проект відбудування мостів Києва був метою 20-го сторіччя. Сьогодні туристи можуть прогулятися вздовж Пішохідного Моста та бути перевезені по Московському Мосту та Мосту Патона. Залізничні мости та мости різнорідного призначення з’єднують береги головної водної артерії міста, що замерзає кожної зими, знов символічно розділяючи Київ.