Балтійські країни прагнуть сприяти українській евроїнтеграції

Держави, розташовані в басейні Балтійського моря хочуть допомогти Україні в її євро інтеграційних прагненнях. Про це оголосили у неділю в Брюсселі міністри закордонних справ Швеції Карл Більдт і Латвії Маріс Рієктінс.


«Для нас очевидні європейські перспективи України. Зараз ще немає результатів, щоб їх оголосити, але сама по собі зустріч – це вже результат, оскільки діалог – завжди важливий», – зауважив Карл Більдт перед початком зустрічі міністрів закордонних справ Швеції, Фінляндії, Данії, Латвії, Литви, Естонії, Польщі і України.

«Ми віримо, що це дуже важливий період для України, починаючи зі вступом до Світової організації торгівлі (СОТ) і початків переговорів про створення зони вільної торгівлі з ЄС, які почнуться незабаром, а також у світлі дебатів щодо необхідності укладання політичної угоди нової якості між ЄС і Україною», – відзначив Рієктінс (Латвія).

Він також додав, що країни Балтійського басейну докладають багато зусиль для поліпшення відносин ЄС-Україна на двосторонньому рівні, і тепер намагаються реалізувати декілька загальних регіональних проектів.

Зі свого боку, український міністр Володимир Огризко подякував колегам за ініціативу щодо організації такої зустрічі, підкресливши її важливість для України.

«Україна зараз намагається робити максимум можливого для того, щоб бути ближче до ЄС. Ми потребуємо зараз дуже конкретних і результативних кроків, і ця зустріч відкриває нам нове вікно можливостей», – зазначив він. (ФорУм)