Кучма дав оцінку позиції України в грузино-осетинському конфлікті

Коментуючи позицію, яку зайняла Україна щодо російсько-грузинського конфлікту, колишній президент країни Леонід Кучма заявив, що Україна припустила грубу помилку та стала однією з діючих сторін в конфлікті. Про це повідомив сьогодні на круглому столі «Події в Південній Осетії: реакція українського суспільства» Володимир Семіноженко. Він передав думку Леоніда Кучми, який зараз святкує свій ювілей за межами столиці («УНИАН»).

Кучма зазначив, що «Україна мала унікальну нагоду виступити ефективним посередником в урегулюванні осетино-грузинського конфлікту, бо має стратегічні стосунки як з Росією, так і з Грузією. Але замість цього Україна де-факто стала стороною цього конфлікту. Це була груба помилка української дипломатії».

Нагадаємо, що в ніч на 8 серпня грузинські війська виступили на територію невизнаної республіки та обстріляли столицю Цхінвалі. Президент Ющенко широко підтримав дії грузинського голови М.Саакашвілі в Південній Осетії. Він також заявив, що Україна може поставити Грузії свій миротворчій корпус.

В свою чергу, Росія сприймає дії України, такі як масовані поставки озброєння в Грузію, позицію з приводу Чорноморського Флоту та інші як провокаційні та агресивні.