Сучасна українська тракторна промисловість розповідає іншу історію

У романі “Коротка історія українських тракторів” читачі можуть ознайомитися з зусиллями літнього пенсіонера, який безнадійно намагається написати наукову працю про українську тракторну промисловість, одночасно веде вербальну боротьбу з українським емігрантом, який бажає одружитися в обмін на візу, але це вже зовсім інша історія про дуже необхідне сільськогосподарське обладнання.


Трактор, символ промисловості, харчування, прогресу та сільського господарства у всьому світі, бере початок щонайменш частини своєї спадщини за часів історії України. Радянська Росія витратила марно ці успіхи з самого початку. Деякі історики припускають, що впровадження тракторів прискорило політику радянської колективізації, яка була трагічним провісником найгіршої промислової недостачі в історії. Хоча тільки близька 1 000 тракторів працювало у 1924 році після революції, десять років по тому, кількість перевершила 200 000. Дехто доводить, що трактори були зроблені не у радянській державі, їх було сконструйовано американськими підприємцями або побудовано з використанням американських проектів.

Сільськогосподарська нація, місто Харків випустив з конвеєра свій перший трактор у 1931 році. З початку Харків був мікрокосмом радянської ери сільськогосподарського контролю, пізніше Харківська промисловість постраждала від німецького вторгнення до України. Більш ніж 500 промислових підприємств включаючи місцевий тракторний завод було зруйновано нацистами під час війни. Та все ж таки Харківська тракторна промисловість змогла у післявоєнний період випустити свій мільйонний трактор у 1967 році. У 1980 році Харківська тракторна промисловість зробила гучний крок завдяки сконструйованій на місцевому заводі машині, яка проклала шлях на Південний полюс. За наших часів тракторний завод оснащує трактори шведськими та німецькими моторами та має іноземних покупців.

Роман, “Коротка історія українських тракторів”, кинув світло на частину промисловості України. Мандрівникам, які захоплюються сільськогосподарською історією, не лише сподобається ця книга, вони також знайдуть правдиву історію українського успіху у процесі подолання змін у сільськогосподарській економіці.