Приємна новина від Юлії

На засіданні Кабінету міністрів у середу прем’єр міністр Юлія Тимошенко заявила, що подолала інфляцію. Вона підкреслила, що всі ці місяці с початку роботи свого кабінету вона тільки й робила, що боролася з інфляцією, та тепер всі її заходи приносять результати. В червні, пообіцяла Тимошенко, інфляції зовсім не буде. Здається, Юлія Володимирівна щиро вважає себе головним борцем з інфляцією, а, якщо на нелегкому шляху виникають проблеми, то це лише «брудна політика», що заважає їй працювати на благо країни.


В секретаріаті президента країни теж радіють. Заступник голови секретаріату А.Шлапак вважає, що прогнозована інфляція у 17% – це «позитивний сигнал» для економіки та суспільства («УНИАН»). Як саме суспільство виграє при такому рівні інфляції, голова не розповів.

Представники НБУ в свою чергу обіцяють, що інфляція цього року залишиться в межах 15-16%. «Інфляція у травні знизилася у двічі. Ми вважаємо, що це заслуга НБУ», – сказав заступник голови головного банку країни А.Савченко.

За даними Держкомстату, с початку цього року зріст цін становив 14,6%. Індекс споживчих цін за період з січня по травень у порівнянні з таким самим періодом минулого року зріс на 25,8%.

С початку року ціна на овочі зросли на 57,6%, а м’ясо подорожчало на 31,7%.

В Україні в квітні 2008 року до квітню минулого року інфляція становить 30,2%.