ЮНЕСКО не признає Голодомор геноцидом

1 листопада на 34-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО була прийнята резолюція про «вшанування жертв Голодомору в Україні», за яку проголосували 193 країни світу. Але те, чого добивалося керівництво України на чолі з президентом від Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки на культури не відбулося. ЮНЕСКО не визнала голод в 1932-1933 рр «геноцидом української нації».


В самій Україні закон, в якому, за ініціативою президента, голод на Україні в 1932-1933 роках було визнано геноцидом українського народу, парламент країни прийняв ще в 2006 році. В резолюції ЮНЕСКО помічається, що голодали мешканці не тільки України, але й Росії, Казахстану та інших регіонів Радянського Союзу (Новий Регіон). Також, в резолюції зазначено, що голод повинен стати «попередженням сьогоднішнім та наступним поколінням», однак причиною Голодомору були не етнічні чистки, а «політика тоталітарного сталінського режиму». Резолюція закликає всі країни-члени організації вшанувати пам’ять всіх загиблих від голоду в тридцятих роках на всій території колишнього СРСР та прийняти участь в заходах стосовно 75-річчя Голодомору в Україні.

У відповідь на це перший заступник міністра іноземних справ України Володимир Огризко заявив наступне: «ЮНЕСКО не є політичною організацією, це не ООН, а спеціальний орган, що займається питаннями науки, культури, освіти та інформації. Тому давати політичні та юридичні оцінки ця організація не може» (Kiev2000.com).
Для довідки: ЮНЕСКО (UNESCO — United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization) – це Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки на культури. Метою ЮНЕСКО є сприяння справі миру та небезпеки через розширення співробітництва народів з метою забезпечення загальної поваги, справедливості, прав людини та свобод, задекларованих в Уставі Організації Об’єднаних Націй для всіх народів, незалежно від полу, раси, мови та релігії.