Прогноз: Україна та глобальне потепління

Що очікує Україну в майбутньому? Про це можна дізнатися не тільки в астрологів та ворожок, але й з доповіді експертів-екологів ООН, прогнози яких не залишають місце оптимізму. В прогнозі доля Землі, й України в тому числі, розглядається в контексті глобального потепління.


За словами експертів, за останні 30 років середньорічна температура підвисилась на 1, 5 градусів. Тваринний світ переселяється з півдню на північ. На Україні температура підвисилася значно більше на сході та півночі країни, що призведе до спеки та температурних сачків між +40 та -40 градусів. Також, Україні передрікають зникнення вовків, часті урагани та тайфуни та набіг богомолів.

Координатор проекту по зміненню клімату Національного екологічного центру України І. Савчук так змальовує Україну в майбутньому: „ Східні жителі припинять займатися сільськогосподарською працею, бо в цьому регіоні буде засуха через опади. По всій країні через засухи спалахнуть пожежі, на півночі пересохнуть торф’яні болота. Східні області страждатимуть від злив, та деякі села може змити з мапи України. Щодо Криму та південних областей, то їх площа значно зменшиться, бо рівень світового океану підвиситься”.

В країні вже змінюється звична флора та фауна. Так, одного з молюсків, що раніше зустрічався в Криму, тепер можна зустріти у південних областях країни. Під Києвом з’явився богомол, а з Дунаю, Болгарії та Кавказу прийшли шакали. Також, мігрують рослини. До нас приходять рослини з Середньої Азії та Середземномор’я. Деякі з них – шкідливі, такі як амброзія, що визиває алергію.

Затоплення Криму та тотального розливу рік в найближчий час не відбудеться. В цьому впевнений директор Київського еколого-культурного центру В.Борейко. Але нам слід чекати на урагани, тайфуни, торнадо, бурі та суховії. Це підтверджує нещодавній шторм в Чорному морі та перші в історії дощі, зафіксовані на Північному полюсі (за матеріалами mediaua.com.ua).