Перші POS-термінали та „термінали самообслуговування” на вокзалах у Києві.

Дев’ятого жовтня „Укрзалізниця” продемонструвала як працюють POS-термінали, за допомогою яких за квитки можна бути сплачувати пластиковою карткою. Один з таких терміналів зараз проходить іспит на станції Київ-Пасажирський.


Також, „Укрзалізниця” планує ввести так звані „термінали самообслуговування”. Завдяки цим терміналам, пасажир зможе уникнути безпосереднього контакту з робітником залізниці та самостійно купити квиток на поїзд. Це обладнання має облегшити роботу кас та підвисити якість обслуговування пасажирів. Прес-служба „Укрзалізниці” повідомила, що 150 подібних терміналів планують розмістити на різних вокзалах України. Слід зауважити, що це лише проект, який буде втілено в життя після аналізу економічності та докладного вивчення погляду пасажирів щодо подібних нововведень.

У багатьох країнах світу POS-термінали та „термінали самообслуговування, стали невід’ємною реалією життя. Оплата майже за всі послуги та товари здійснюється за допомогою пластикових карток.

28 лютого 2007 у Києві компанія-віробник «SmartGames-Україа» провела семінар на тему „Платіжні термінали: нові можливості обслуговування населення”, в якому також приймали участь працівники транспортних компаній. Учасники семінару отримали інформацію про зарубіжний досвід та досвід російського ринку, про особливості структури та роботи POS-терміналів, терміналів для продажу квитків та іншого обладнання. Маркетинговий директор SmartGames» Алексій Кузьмін помітив, що, хоча інформації на тему застосування терміналів самообслуговування в Україні мінімум, тема ця дуже цікава й перспективна.