Доля українських моряків в Гонконзькій протоці ще не зрозуміла

Україна збирається вимагати на компенсацію, якщо винним в аварії українського судна в Гонконзькій протоці виявиться китайський корабель.


Як оголосив сьогодні на брифінгу в Києві міністр транспорту і зв’язку Йосип Вінський, призначений головою міжвідомчої комісії по розслідуванню цієї події: «Безумовно, ми діятимемо відповідно до міжнародної процедури, і, безумовно, якщо там провина буде китайського корабля, то, безумовно, відповідні санкції будемо виставляти. Це однозначно».

Міністр зауважив, що поки інформації про аварію замало, адже українські фахівці ще не дісталися до місця аварії. «Інформація дуже складна. Наприклад, на моє питання, як могло трапитися, що (відбувся) бічний удар – це для мене ключове питання – глава морського департаменту Гонконгу відхилився від відповіді. Тобто, ви чудово розумієте, що і та сторона веде себе дуже обережно».

Вінський також повідомив, що доля 18 членів екіпажу як і раніше невідома.

Нагадаємо, що 22 березня в Південно-Китайському морі (Гонконзька протока) відбулося зіткнення транспортно-буксирного судна «Нафтогаз-67» (власник «Чорноморнафтогаз», Україна) і балкера «Яохай» (КНР).

На судні «Нафтогаз-67» знаходилося 25 чоловік – 24 українці і один представник Китаю. 7 членів екіпажу – один громадянин Китаю і 6 українців – при зіткненні знаходилися на верхній палубі і були підібрані рятувальниками у відкритому морі. 18 українських моряків у цей час вважаються зниклими без вісті. Рятувальні роботи продовжуються. (ФорУм)