Нові українські тролейбуси для українців

У Тернополі 12 жовтня вийшов на лінію перший тролейбус з низьким рівнем підлоги „ЄлектроЛАЗ-Е183” виробництва Львівського Автомобільного Заводу, як повідомляє прес-служба міста.


Міська влада почала закупати подібні тролейбуси в 2006 році, та це вже четвертий тролейбус ЗАО „ЛАЗ”, який придбало місто. В Тернополі вирішили відновити тролейбусний парк, бо до 2005 року на лінії працювали чеські машини „секонд-хенд”. В місті зараз експлуатується 10 тролейбусних маршрутів, на яких пасажирів обслуговує біля 70 тролейбусів ( «ЛIГАБiзнесIнформ»).

Перший тролейбус ЛАЗ-Е183 з низьким рівнем підлоги було презентовано 23 серпня 2005 року на відкритті станції «Бориспільська» Київського метрополітену. В жовтні 2005 року нова розробка львів’ян з успіхом пройшла випробування та сертифікацію у Львові. ЛАЗ-Е183 проходив випробування у Києві, Запоріжжі, Миколаєві. Цей тролейбус переміг у тендері, що проводило КП «Київпастранс» на поставку для столиці 45 тролейбусів. Підписані контракти з Івано-Франківськом, Тернополем, Вінницею та Чернівцями. Зацікавленість до цих тролейбусів проявляють і замовники з країн СНД.

У ЛАЗі–183 передбачені зручності для інвалідів на візочках, а саме: безперешкодний в’їзд до тролейбуса та спеціально відведені місця у салоні, додаткові поручні (laz.org.ua).