День пам’яті жертв Голодомору в Україні

Пам’ять жертв Голодомору в Україні вшановують вже в третій раз. Цього року, 24 листопада, по всій країні було приспущено державні прапори, програми телебачення та радіомовлення зазнали значних змін, та розважальні заходи були обмежені.


Зранку президент країни В.Ющенко з родиною відвідав панахиду в Софієвському соборі. Потім, в Калиновім гаю він посадив клину, щоб вшанувати пам’ять загиблих під час великого голоду. На церемонії можна було побачити відомих українських політиків з різних політичних таборів (І.Плющ, Р.Богатирьова, В.Кириленко, А.Яценюк, Л.Черновецький, тощо) та народних депутатів (rian.ru).

Також, президент взяв участь в траурному ході від Софійського майдану до Пам’ятного знаку жертвам Голодомору на Михайлівському майдані, де він вкотре закликав світову спільноту засудити більшовицький режим та визнати голод 1932-1933 років геноцидом українського народу. Він також повідомив, що вже в найближчий час підпише Указ, згідно з яким 2008 рік стане роком пам’яті жертв Голодомору.

Вулиця, якою йшов президент, була оточена міліцією. Взяти участь в процесії, на відміну від попередніх акцій, до яких могли приєднатися усі бажаючі, можна було лише за спеціальним запрошенням. В колону людей пускали, перевіривши їх на наявність металевих предметів (rosbalt.ru).

В 16:00 в країні відбулася хвилина мовчання та після цього почалась акція „Запали свічку”, до якої раніше закликав президент.

По всій країні в церквах відслужили поминальні служби.