Франція проти приєднання України до НАТО

Декілька європейських країн, у тому числі Франція, не збираються підтримувати на Бухарестському саміті НАТО в квітні заявку України щодо приєднання до Плану дій по членству в альянсі.


«Так само, як і інші наші партнери, зокрема Німеччина, ми вважаємо, що це трохи завчасно: треба дати більше часу, аби Україна виконала свою роботу. Поспіх не буде корисним», – як оголосив держсекретар Франції у європейських справах Жуйє.

За його словами, «Франція, як і низка європейських партнерів, була дещо здивована тим поспіхом, в якому формулювалася заявка на отримання Плану дій щодо членства в НАТО».

Зокрема урядовець заявив, що заявка України щодо ПДЧ є завчасним з чотирьох причин.

„Ми вважаємо, що, по-перше, мають відбутися технічні дискусії між Україною та генеральним секретаріатом Північноатлантичного альянсу. По-друге, необхідно, аби стало реальністю обговорення між країнами-нинішніми членами НАТО. Як вам відомо, наразі немає консенсусу щодо цього питання. По-третє, має бути консенсус усередині самої України, а, за нашою інформацією, це не є на сьогодні фактом ні у громадській думці, ні серед політичних сил. І, зрештою, можливий вступ України до НАТО не має розглядатись як певний інструмент для вирішення проблем, які існують в України з одним із своїх потужних сусідів”, – сказав Жуйє. (Кореспондент)