Фестиваль національних культур в Харкові

Гала-концерт четвертого харківського фестивалю національних культур „Харків – наш дім” відбудеться в Палаці культури Червонозаводського району 15 листопада.
Цього року у фестивалі, що проводить міська рада, беруть участь 20 національно-культурних об’єднань і представники земляцтв іноземних студентів (city.kharkov.ua).
Спеціально до цієї події був написаний гімн, який можна назвати й гімном багатонаціонального Харкова.


Основна мета фестивалю – мир та єдність між людьми різних національностей міста Харкова, в якому, офіційно зареєстровано 55 національно-культурних об’єднань. Організатори події, на якій представники цих об’єднань ознайомлять всіх зацікавлених з культурою своєї нації, мають надію, що фестиваль допоможе зменшити кількість міжетнічних та міжнаціональних конфліктів. На Україні, за дослідженнями соціологів, рівень ксенофобії досить високий, але в гостинному Харкові уживаються люди різних національностей та віросповідань. Дорече, на рівень расової нетерпимості, поруч з іншими факторами, впливає економічна розвиненість країни.

Також, гарну нагоду торкнутися своєї культури, насолодитися танцями та почути пісні й вірші на рідній мові мають представники нацменшостей, що ніколи не були на своїй „малій батьківщині”.

В Харківській області проживають представники 111 національностей і народностей. Найчисленніші національності м. Харкова, в якому мешкає 1 мільйон 470 тисяч людей, – це українці, росіяни, білоруси, євреї, вірмени, азербайджанці, грузини, татари, в’єтнамці, греки, поляки, німці та інші.