Хочеш до ВУЗу? Вивчай мову

До українських вузів в новому 2008 році потраплять лише ти, хто володіє українською мовою. Віднині, всі тести та іспити складатимуться тільки на державній мові. Міністерство освіти на чолі з І.Вокарчуком видало відповідний закон. Тести проводитимуть в школах, та їх результати прирівнюватимуть до вступних екзаменів. Заяву на тестування кожен учень випускного класу має подати вже до 20 лютого. Учні російськомовних шкіл не матимуть нагоди скласти іспити на рідній мові.


„Тестів на мові національних меншостей не буде”, – заявив на Прес-конференції директор Українського центру оцінки якості освіти І.Ликарчук. Тож, російськомовні діти, які раптово стали представниками „нацменшості”, опинилися в невигідному положенні. Особливо це стосується регіонів, де платність російськомовного населення значно перевищує україномовне. Так, згідно з діючою Конституцією республіки Крим, освіта на російській мові, яка є рідною для більшості мешканців півострову, гарантована кримчанам. „Проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Криму тільки на українській мові є грубим попранням Конституційних прав кримчан, глибоко торкає етнічні почуття учнів та їх батьків, а також є необ’єктивним, бо учні навчаються на російській мові, та до того ж наказ видано в середині навчального року”, – заявив автор кримської Конституції голова комуністичної партії Криму Л.Грач (rosbalt.ru).

Представники влади Криму неодноразово зверталися до Києва з проханням передивитися наказ, але поки що питання вирішуються не на користь інтересів жителів півострову.