Міністр МНС сподівається, що весною розпочнеться будівництво «Укриття».

Міністр з питань надзвичайних ситуацій Володимир Шандра очікує, що роботи щодо спорудження чергового сегменту саркофагу над четвертим енергоблоком на Чорнобильській атомній електростанції почнуться навесні.


«Я думаю, що ми навесні почнемо роботи з будівництва безпечного укриття», – сказав Шандра, передає «УНІАН». Про це він заявив у четвер представникам преси після зустрічі з послом США в Україні Уїльямом Тейлором. Як запевнив Володимир Шандра, в 2012 році цей об’єкт буде завершений.

Нагадаємо, що 17 вересня 2007 року ДСП «Чорнобильська АЕС» і французький концерн Novarka підписали контракт на будівництво нового безпечного конфайнмента (НБК) в формі арки над об’єктом «Укриття» Чорнобильською АЕС. Вартість робіт спорудження НБК за контрактом становить 505 млн. дол., термін будівництва об’єкту – 5 років.

Проект, розроблений консорціумом Bechtel-Battelle-EDF з залученням українського підрядників, було схвалено в «Укрінвестекспертизи» і затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України ще в липні 2004 року. 10 серпня ДСП «ЧАЕС» остаточно узгодила пропозиції консорціуму Novarka на проектування і будівництво НБК. До складу Novarka входять французькі компанії VINCI Construction Grands Projets і Bouyques Travaux Publics.

Основні характеристики НБК: ширина арки – 257 м, висота – 108 м, довжина – 150 м. Проектний термін експлуатації – 100 років. (ФорУм)