На збереження історичної забудови Львова цього року передбачено 30 млн грн.

Перелік Львівських пам’яток культури, що їх реставрацію передбачено бюджетом, оприлюднили на сьогоднішній прес-конференції.


Ансамбль монастиря бернардинів на пл. Соборній отримає 4,3 млн гривень на заміну даху та дощового відведення і влаштування гідроізоляції фундаментів. Також, домініканський монастир отримає 4,5 млн на реставрацію фасадів, пристосування підвальних приміщень, та заміну дахового покриття костелу. Ці два об’єкти одержать найбільші суми на своє комплексне збереження.

Значно менші суми виділено на інші споруди. По 1 мільйону державних субвенцій заплановано для Вірменського собору, міського арсеналу, пл. Ринок,10, П’ятницькій церкві, собору св.Юра. По півтора мільйона гривень передбачено на музей етнографії, музей Пінзеля та пл. Ринок 3, по 2 мільйони – на Національний музей (вул. Драгоманова,42), Ратушу й кам’яницю Шульц-Вольфовичів, 2,26 млн грн – на реставрацію будинку страхового товариства «Дністер» на вул.Руській, 2,82 – на пристосування приміщень під Музей національно-визвольних змагань на вул. Лисенка,23-а. На реставрації стінопису церкви св. Трійці на вул. Садибній виділено усього лише півмільйона. Головним розпорядником цих коштів є Управління капітального будівництва.

У суму 30 млн не увійшли статті фінансування реставрації театру Скарбка. На думку фахівців, Національний театр ім. М. Заньковецької має реставруватися урядом окремим рядком держбюджету так само, як реставрація Одеської опери.