Живе скло

„Дивись своїми очима” – так називається виставка робіт зі скла, яку привіз у Харків молодий митець з Дніпропетровську Денис Штилюк (nr2.ru). Яскраві кольори, оригінальні композиції, хоробрі експерименти, веселі, оптимістичні, мудрі й позитивні сюжети – це ще не все. Основними якостями творчості Д.Штилюка є „ідейність” та „концептуальність”. Наприклад, біле скло з маленьким надписом „близькі люди”, або дві картини поруч, одна з яких розбита, та вислів „Упс! Труднощі надихають”.


Дуже багато робіт присвячено Україні. Це вишиванки, прапор України, скляні тарілки з символікою тріпольскої культури, народні орнаменти, книга „Справжня Україна” з чистими листами та надписом поруч „Стирання пам’яті. Я забуваю”, карта України з „політичними” кольорами. Дорече, всі композиції автора – це маленькі частинки, з яких він складає свою Україну. І не тільки композиції: кожен, хто відвідує виставку, кожна людина також стає частиною „скляного літопису” митця. Звідси й назва виставки, що намагається зв’язати внутрішній світ та сприймання автора зі сприйманнями та почуттями кожної окремої людини.

Техніка, за допомогою якої працює Д.Штилюк, називається „ф’юзинг” – майже унікальна в нашій країні. Митців, що використовують її для роботи над склом, у нас дуже мало. За словами самого митця, технологію створювання шедеврів освоїти досить нелегко, бо дуже важко знайти спеціальну літературу (dneprovka.dp.ua). Художнику прийшлося перекладати іномовні тексти та підіймати архіви. На питання, скільки все це коштує, Денис відповідає, що не замислювався, бо створював свої композиції не заради грошей. Це був щирий творчий порив, який є безцінним для справжнього творця.