Київ: конфлікт між українськими націоналістами та православними віруючими продовжується

Сьогодні, 21 листопада, активісти української націоналістичної організації УНА-УНСО мають наміри промарширувати до Секретаріату президента країни та закликати його заборонити проведення на території України хресних ходів віруючих Православної Церкви Московського Патриархату. Особливо засмучує націоналістів те, що віруючи користуються російською монархічною символікою, як то імперський двоголовий орел або імператорські чорно-біло-жовті прапори.


В прес-службі УНА-УНСО повідомили, що вони сподіваються на заборону гарантом конституції користування „принизливої для незалежної держави імперської символіки”. Активісти зберуться на Львівському майдані та з гаслами „Імперську символіку – геть з України”, „Іван Мазепа – будівник українських церквей” та „Україні – єдину автокефальну церкву!” мандруватимуть до Секретаріату. Якщо перше гасло присвячене хресному ходові, що відбувся 4 листопада, то друге – це відповідь на ще один кресний хід, що також має відбутися цього дня.

Раніше, 4 листопада цього року, віруючі УПЦ МП провели хресний хід на честь ікони Казанської Божої матері. Віруючи, з гаслами „За веру, царя и Отечество!”, та „Нет разврату молодежи! Нет рекламе водки сигарет и эротики!” та іншими пройшлися від Києво-Печерської Лаври до Верховної Ради України, а потім до Софійського собору. Біля Михайловського майдану їм намагались завадити 30 активістів з націоналістичних організацій. Після закликів православних надати їм можливість продовжити хід, правоохоронці розчистили дорогу від націоналістів та кресний хід завершився біля пам’ятника Богдану Хмельницькому.

Як повідомляє Новий Регіон, 21 листопада в Київі має відбутися ще один хресниї хід. На цей раз віруючі УПЦ МП виступають проти перейменування вулиці Січневого Повстання на честь гетьмана Івана Мазепи. Організатори акції впевнені, що це блюзнірство насаджувати вулиці, що йде до Києво-Печерської Лаври, імені гетьмана-зрадника, який був відлучений від Церкви в листопаді 1708 року за клятвопорушення та інші смертні гріхи. Хід має початися о 11:00 біля Лаври.