У Львові знайшли 250-кілограмову бомбу та будуть підривати її на місці

Сьогодні у Львові під час проведення будівельних робіт на вулиці Пасічній було виявлено 250-кілограмову фугасну авіаційну бомбу часів Великої Вітчизняної війни. Про це повідомив начальник прес-центру Головного управління МНС України у Львівській області Павло Василенко.

За його словами, авіабомба споряджена двома діючими підривниками, один з яких виявився пошкодженим, що унеможливлює вивезення небезпечного боєприпаса для знешкодження на спеціальний полігон, оскільки він може здетонувати по дорозі. Тому знешкодження авіабомби проводитиметься сьогодні на місці знахідки, тобто у мікрорайоні Пасічний, що недалеко від центру Львова.

”Зараз фахівці проводять експертизу щодо найбільш безпечного та ефективного знешкодження авіабомби, а також розрахунки, щоб вибухова хвиля не пошкодила міські комунікації та житлові будинки. Даній операції присвоєно найвищий ступінь небезпеки, оскільки це становить загрозу для життя людей”, – сказав Василенко.

Він повідомив, що на даний час розпочалася евакуація мешканців прилеглих будинків.

Оскільки фугасна авіабомба може здетонувати у будь-який момент, було прийнято рішення провести знешкодження її вже сьогодні, не залишаючи на ніч, після проведення всіх необхідних розрахунків та вжиття заходів безпеки, додав Василенко. (Кореспондент)