Янукович вимагає від НАТО зняти заявку України

Голова Партії регіонів Віктор Янукович вважає, що Бухарестський Саміт НАТО зніме з розгляду заявку України про приєднання до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). Про це Віктор Янукович оголосив у Брюсселі під час зустрічі з комісаром Європейської Комісії з питань зовнішніх відносин і європейської політики сусідства Бенітою Ферреро-Вальднер у середу.


Протягом зустрічі співрозмовники обговорили внутрішньополітичну ситуацію в Україні, зокрема причини і шляхи подолання парламентської кризи. Янукович зазначив, що головною причиною виникнення кризи у Верховній Раді є відомий «лист трьох» з проханням про приєднання України до ПДЧ.

«Наша політична сила, – відзначив лідер Партії регіонів, – проти того, щоб рішення, тим більше такої ваги, були ухвалені кулуарно і непрозоро, всупереч нормам законодавства, яким передбачено розгляд цих питань у колегіальних органах влади – парламенті і уряді. Ми хочемо зробити неможливим повторення такої ситуації в майбутньому».

Зі свого боку, Ферреро-Вальднер зауважила, що ЄС бажає, щоб Україна йшла демократичним шляхом. «Ми хочемо, щоб Україна була ближча до Європейського Союзу», – відзначила Ферреро-Вальднер. (ФорУм)