Винороби погрожують Кабміну страйком

Виноградарі і винороби України вимагають від уряду поступового зниження ввізного мита на вино і виноматеріали в рамках роботи у СОТ.
Заступник директора асоціації «Виноградарі і винороби» Дмитро Волошенко наголосив, що в рамках вступу України до СОТ досягнуто домовленість про зниження ставок ввізного мита на ряд товарів. Зокрема, ввізне мито на групу товарів 220421-220429 (вина виноградні, включаючи вина кріплені, сусло-виноградні) буде знижена з 2-3 євро за літр до 0,3-0,4 євро за літр, тобто в 5-10 разів.


На думку голови асоціації «Виноградарі і винороби Криму» Ігоря Балабадька, в результаті такого різкого зниження ввізного мита на вина різко зростуть обсяги імпорту виноматеріалів і виноробної продукції. Українському уряду необхідно зробити входження до СОТ поступовим, стверджує він – інакше виноградарі будуть вимушені влаштувати «селянський бунт».

Як зазначив Балабадько, винороби і виноградарі виступають за поетапне зниження ввізного мита протягом 5 років, з першим зниженням з 2009 року. Виноградарі зазначають, що українські виробники знаходяться в нерівних умовах з європейськими, оскільки ЄС передбачає ряд дотацій виноградарям, зокрема, на регенерацію, на перегін надлишків вина тощо.

За словами голови правління ВАТ «Вікторія» Владислава Плешивцева, на сьогодні ціни на українські виноматеріали коливаються у межах 2,50-7 грн. за літр, ціна на молдавські виноматеріали – приблизно на такому ж рівні. При цьому європейські виноматеаріли можна придбати від 1-1,5 грн. за літр, що, за його словами, пояснюється дотаціями на гектар виноградника в ЄС. Саме тому, зауважує він, українським виробникам складно конкуруватиме в таких умовах з європейськими. (Уніан)