Постраждалі у Скнилівській катастрофі звернулися до суду

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду звернення постраждалих у Скнилівській катастрофі щодо збільшення компенсацій за моральні збитки і продовження терміну ув’язнення винуватцям трагедії.Про це журналістів повідомив лідер громадської організації Скнилівська трагедія Стефан Козак.


За його словами, позов прийнято до розгляду наприкінці грудня 2007 року. Він додав, що дата розгляду ще не визначена. Усього до суду звернулося близько 60 потерпілих.

Як повідомлялося, в 2006 10 потерпілих у катастрофі Су-27 під час авіашоу у Львові в липні 2002 року направили позови в Європейський суд з прав людини з вимогою збільшити компенсації.

Потерпілі в катастрофі також вимагають, щоб Україна визнала факт авіакатастрофи злочином проти свого народу й вибачилася перед потерпілими.

Крім того, вони вимагають, щоб засуджені в справі були позбавлені військових звань, а засудженому члену екіпажа Юрія Єгорову був збільшений термі ув’язнення з 8 до 14 років.

Як повідомлялося, Президент Віктор Ющенко помилував одного з обвинувачених у скнилівській трагедії і зменшив термін відбування покарання другому пілоту винищувача Су-27. Судді й родичі жертв трагедії були шоковані даним рішенням.

Віктор Ющенко помилував екс-заступника командувача 14- им авіакорпусом генерала Анатолія Третьякова, засудженого раніше до 6 років позбавлення волі. Ще одному фігуранту “скнилівської справи”, другому пілоту літака Су-27 полковнику Юрію Єгорову, засудженому до 8 років, термін скорочено до 3 з половиною років, , повідомляє Кореспондент.нет.

Нагадаємо, у липні 2002 року на аеродромі Скнилів у Львові під час авіашоу розбився військовий літак Су-27, у результаті чого на місці загинули 74 людини, 3 людей померло в лікарні, були поранені 292 людини.