Три мільйони доларів витратять на пропаганду НАТО в Україні

В Україні починається інформаційна кампанія популяризації ідеї вступу країни в НАТО, на яку з держбюджету виділяється три мільйони доларів. Влада сподівається скоротити число супротивників цього плану до грудня, коли Київ розраховує приєднатися до Програми дій щодо членства в НАТО.


Рішення провести подібну інформаційну кампанію українська влада прийняли на початку року, коли президент Віктор Ющенко, який є прихильником вступу країни до альянсу, заговорив про необхідність референдуму з цього питання.
Як розповів виданню радник МЗС України, голова фонду “Демократичні ініціативи” Ілько Кучерів, інформаційна робота вестиметься через держтелерадіокомпанії.

За даними Київського міжнародного інституту соціології, які приводить газета, лише 18 відсотків громадян України виступають за інтеграцію країни в НАТО. Проти цієї ідеї висловлюються 62 відсотки. У Західній Україні плани керівництва країни підтримують 39 відсотків населення, на сході – 6 відсотків.

Раніше Сенат Сполучених Штатів Америки закликав міністрів закордонних справ країн-членів НАТО схвалити на зустрічі в грудні 2008 заявку України і Грузії про приєднання до Плану дій щодо членства в Альянсі. (Кореспондент)